ASTD Center

Chorvatsko - Sveta Marina - Istrijský poloostrov

Odkaz na mapu s trasou cesty:

Sveta Marina je malá vesnice a přímořské letovisko v Chorvatsku v Istrijské župě, spadající pod opčinu Raša. Nachází se asi 8 km jihovýchodně od Labinu.

Město bylo poprvé zmíněno v roce 1070 jako Bosiljina. Obyvatelé tohoto města se tradičně zabývají rybolovem a pronájmem apartmánů. V malém  přístavu  na severní straně zálivu Marina mohou kotvit jachty. Pláže jsou zde oblázkové, kolem jsou  borovicové lesy a olivové háje.

UBYTOVÁNÍ:

Ubytování si může zajistit každý sám, například v kempu nebo apartmánech mimo kemp nebo vám jej můžeme zajistit i my. Máme nasmlouváno pár apartmánů s omezenou kapacitou, které můžeme nabidnout, ale přednost mají ti co si u nás dodělávají kurz. Kousek od apartmánu, cca do 500 m, je obchod, bankomat a restaurace. V obchodě i v restauraci lze platit kartou. Pláže jsou jsou přístupné z kempu a volně dostupné veřejnosti – cca do 750 m od apartmánu. V kempu jsou i dva bazény, které je také možné využívat. 

Historické město Labin je vzdálené cca 10 km, lze si zajet do větších ochodů na nákupy – Spar, Lídl, jejich Coop. A dokoupit si, co kdo potřebuje. Večer můžeme grilovat, buď každý z vlastních zásob nebo se domluvíme a nakoupíme něco v Labinu. Máme pro vás připravený apartmán s vlastní kuchyní a koupelnou. Některé apartmány mají více pokojů, pak jednotliví potápěči budou dle domluvy společně.

DŮLEŽITÉ:

Jídlo během pobytu si každý řeší sám. Restaurace mají výbornou pizzu, ryby a jiné místní menu.

POTÁPĚNÍ:

Dive centrum je součást obrovského kempu Marina Camping Resort by Valamar, kde se bude konat celé potápění. Po příjezdu se odveze veškeré potápěčské vybavení do dive centra, kde máme domluvený velký uzamykatelný kontejner, kde vše skladujeme a je připravené na potápění, do apartmánů to nenosíme. 

Pokud se budete chtít potápět  s námi, tým COOL DIVERS bude vše organizovat a nemusíte se o nic starat, vše vám pak bude fakturováno po příjezdu domů v české měně. Ti co mají potápěčskou licenci a přijeli se jen potápět, mají možnost se potápět samostatně se svým buddym, nebo mohou využít potápění s našim průvodcem, který nad nimi dohlédne a vše s vámi naplánuje, tak abyste se cítili bezpečně a ponor si užili. Před ponorem budou vytvořeny skupinky kdo s kým půjde do vody a budou vám rozdány kartičky na foukání lahví (foukačky). Vše vám vysvětlíme na místě. Většina ponorů je plánovaných ze břehu, ale je možnost naplánovat i ponory z lodi  na další lokality dle zkušeností (vraky, útesy, jeskyňky)

CENÍK:

Dopravu, ubytování a stravu si hradí každý sám.

Do ceny za dopravu je potřeba kalkulovat: 

  • pohonné hmoty: cesta tam i zpět cca 1 700 km
  • elektronické dálniční známky: ČR, Rakousko, Slovinsko

Denní registrace pro potápěče: dle ceníku dive centra - loni 30KN

Foukání lahve: dle ceníku dive centra - loni 5KN/litr

Potápění s průvodcem: 20 EUR

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE ZAŠLEME PO VYPLNĚNÍ KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE NÍŽE

 

POTÁPĚČSKÉ POJIŠTĚNÍ

Pro potápění v zahraničí je důležité si zřídit pojištění na rizikové sporty, to platí i u možností pokud si dokunčujete kurz potápění. 

My často využíváme bývalou ERGO pojišťovnu, dnes už je to SV. POJIŠŤOVNA, ale v nabídce to má dnes už většina pojišťoven.

Nejlepší pojištění zajišťuje celosvětová potápěčská pojišťovna DAN, ale u té se sjednává pojištění na celý rok, tak je třeba zvážit jak často se budete v zahraničí potápět.

Pokud se chcete pojistit u těchto pojišťoven, použijte odkazy níže.

Kontaktní formulář

Loading...