ASTD Center

EGYPT Marsa Alam - pevnina

Mapa:
brayka
Termín: 27.4. - 4.5. 2024

Mnoho potápěčských lokalit v okolí rybářské vesnice Marsa Alam v jižním Egyptě nabízí dobrodružství téměř nedotčených potápěčských zážitků. Všechna potápěčská místa jsou v blízkosti našeho potápěčského centra a můžeme se k nim dostat buď minibusem a motorovým člunem přímo z našeho potápěčského centra, nebo celodenní lodí z přístavu Marsa Alam vzdáleného přibližně 20 minut od naší základny.

Nejoblíbenější potápěčské lokality jsou Elphinstone, Habiba Wall, Marsa Assalaya, Abu Dabab, Shaab Marsa Alam a Shaab Samadai – Dolphin house. Nabízíme přibližně 25 krásných potápěčských lokalit a se zdravým barevným korálovým útesem a spoustou ryb jsou považovány za jedno z nejúžasnějších míst pro potápění v oblasti Marsa Alam.

 

Světově proslulý: Elphinstone Reef

Málokterá potápěčská centra mají slavný útes Elphinstone tak blízko své potápěčské základny. Je to asi 25 minut jízdy naším motorovým člunem. Zde můžete v období od června do července spatřit žraloka Longimanus/Ocean White tip a příležitostně žraloky Hammerheads.

Elphinstone dive je stěnový a driftový ponor s občas slabými nebo silnými proudy. Má strmé útesy pokryté měkkými korály, houbami a gorgonskými vějířovitými korály. Kromě žraloků může tato potápěčská lokalita nabídnout barakudy, tuňáky, želvy jestřábníky a pyskouny napoleonské. Pro tuto potápěčskou lokalitu je nutné mít min. 50+ zaznamenaných ponorů a úroveň certifikace Advance. Důrazně se doporučuje pro potápěče, kteří mají zkušenosti se silnými proudy a potápěním se žraloky.

 

Abu Dabab – Želví zátoka

Abu Dabab se nachází přibližně 15 minut minibusem severně od našeho potápěčského centra. Má širokou písečnou pláž a velkou zátoku obklopenou z obou stran korálovým útesem. Díky písčitému dnu s mořskou trávou uprostřed zálivu je to horké místo pro zelené želvy.

Toto místo je oblíbené nejen pro potápěče, kteří si užijí snadný a bezpečný vstup na pláž, ale také pro šnorchlaře, kteří mohou želvy pozorovat z hladiny. Abu Dabab nabízí bezpečné prostředí a vytváří dokonalé podmínky i pro potápěče – začátečníky, kteří právě dokončili kurz Open Water Diver.

 

Equinox – Dugong Bay (mořská kráva)

Equinox je jedním z našich nejoblíbenějších míst pro šnorchlování. Zde můžete vidět jedno z nejunikátnějších mořských živočichů Rudého moře, zvané Dugong – mořská kráva. Equinox má písečné mořské dno plné mořské trávy, která je hlavní potravou želv Dugong a Giant Green.

Je to 15 minut jízdy minibusem od našeho potápěčského centra. Hledáme Dugonga na našem motorovém člunu jménem Blue Shell. Loď poskytuje toaletu, sprchu a posezení ve stínu. Posádka lodi se postará o to, abyste se cítili pohodlně, a můžete ji požádat o vodu, kávu, čaj nebo nealkoholické nápoje a občerstvení.

 

Shaab Marsa Alam – Korálová zahrada

Na východ od Marsa Alam se nachází korálový útes ve tvaru ledviny zvaný Shaab Marsa Alam. Západní strana útesu má písečné dno s mnoha korálovými vrcholy a křivolakými kanály přes korálovou zahradu. Na severní straně naopak najdeme hejna ryb jako chňapaly žluté, kanice a murény.

Barakudy a příležitostně tuňáci se nacházejí ve volné vodě, menší útesové ryby se skrývají ve svých jeskyních a dírách. Vrcholem této potápěčské lokality je potopený vrak safari lodi. Dřevěná prkna a suť jsou přibližně 10 m dlouhé s velkou nádrží na vodu na vrcholu.

 

Shaab Samadai – Dům delfínů

Shaab Samadai je také nazýván Dolphin house kvůli obrovské populaci delfínů. Je to celodenní výlet lodí a začíná v 7:45 s návratem v 17:00.

Transfer z našeho potápěčského centra trvá 25 minut do přístavu Marsa Alam a poté přibližně 60 minut lodí k útesu. Je to útes ve tvaru podkovy, kde můžete vidět hejna delfínů přadlenových nebo někdy i skákavých. Je to také mořský park a chráněná oblast egyptskou organizací HEPCA.

Vnitřek útesu je uspořádán do 3 zón, aby delfíni byli v bezpečí a chráněni. Je to skvělé místo pro potápěče, kteří mohou udělat 2 ponory a vychutnat si čerstvě uvařený oběd v egyptském stylu. Je také prefektem pro rodiny s dětmi a milovníky šnorchlování.

Po šnorchlování je vyžadováno, aby nosili záchrannou vestu, která delfíny chrání před pronásledováním, obtěžováním a stresem. Loď poskytuje toalety, sprchu, salon na oběd a slunné/stinné terasy.

UBYTOVÁNÍ A STRAVA:

7 nocí ubytování v Resort Brayka Beach, strava All inclusive

POTÁPĚNÍ:

Potápět se budeme s divecentrem Coraya Brayka. Potápění není zahrnuto v ceně zájezdu a bude se hradit na místě.

Ceny ponorů a půjčení vystroje vz ceník níže...

CENA: 16 690,- Kč

 

Cena obsahuje:

Letenka tam i zpět (Ostrava - Marsa Alam -Ostrava), všechny letištní poplatky, transfery z letiště do hotelu a zpět, 7 dní ubytování, strava all inclusive.

V ceně není zahrnuto:

Potápění, potápěčská výstroj - bude se hradit na místě

Potápěčské pojištění.

POTÁPĚČSKÉ POJIŠTĚNÍ

Pro potápění v zahraničí je důležité si zřídit pojištění na rizikové sporty, to platí i u možností pokud si dokunčujete kurz potápění. 

My často využíváme bývalou ERGO pojišťovnu, dnes už je to SV. POJIŠŤOVNA, ale v nabídce to má dnes už většina pojišťoven.

Nejlepší pojištění zajišťuje celosvětová potápěčská pojišťovna DAN, ale u té se sjednává pojištění na celý rok, tak je třeba zvážit jak často se budete v zahraničí potápět.

Pokud se chcete pojistit u těchto pojišťoven, použijte odkazy níže.

Loading...