ASTD Center

EGYPT - Safari - Hurghada - severní vraková cesta

Mapa:
safari Daedalus
Termín: 19. - 26.10. 2024

Potápěčská plavba po útesech a vracích na sever od Hurghády. Průzračná voda vyhřátá teplým egyptských sluncem, pestrobarevné korálové útesy pod hladinou, tajuplné vraky, na kterých slunce svými paprsky rozehrává zábavnou stínohru, hejna zvědavých ryb, líné želvy a desítky hravých delfínů i tmavomodré hlubiny lákají tisíce vodomilů do Rudého moře. Nechte se také zlákat! :-). Čekají nás pohodové ponory kolem korálových stěn, kde budeme obdivovat rozmanitost života korálových útesů. Rudého moře, ale i vyhlášené vrakové lokality. Navštívíme "vrakoviště" u útesu Abu Nuhas s vraky Ghianis D, Chrisoula K, Kimon M a Carnatic a pokud už se vypravíme na vraky na sever, samozřejmě nesmíme opomenout navštívit proslulý Thistlegorm, jakési podmořské muzeum druhé světové války. Thistlegorm patří mezi nejznámější vraky na světě vůbec, automobily, motocykly, křídla a motory na letadla, tanky, zbraně a dokonce i celý vlak včetně dvou lokomotiv vytvářejí dohromady určitě zajímavou lokalitu pro každého potápěče, ale právě rozmanitá zákoutí zaujala i podmořské živočichy. Thistlegorm se stal živoucím útesem, nejen korálová výzdoba na vraku, ale především perutýni, murény, trnuchy, kanicové, tuňáci i kranasové dělají ponor na této lokalitě nezapomenutelným. Pokud nám to počasí dovolí, dáme si tu i noční ponor, protože v noci to tu fakt žije! Žít to bude samozřejmě i nad vodou! Úžasná a nezapomenutelná atmosféra pohodové plavby rozhodně stojí za to!
Na lodi se o vaši pohodu budou starat zkušení průvodci, potápěčští instruktoři. Můžete si tak být jistí, že udělají pro vaše pohodové potápění vše, co bude v jejich silách! Domovem nám na týden bude potápěčská loď.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVA:

Ubytování je v samostatně klimatizovaných dvoulůžkových kajutách s ledničkou, WC a sprchovým koutem. Přidělení kajut účastníkům plavby proběhne na místě, dá se domluvit i po předchozí objednávce emailem
či telefonicky, není však v žádném případě jakkoli vymahatelné.

Strava: cca 8:30 po prvním ponoru: snídaně – švédské stoly cca 12:30 po 2. ponoru: oběd cca 16:00 po 3. ponoru: svačinka - čerstvé ovoce, zákusky / koláč cca 19:30 po nočním ponoru: večeře Voda, teplé a studené nealko nápoje, sušenky, ovoce a zákusky jsou k dispozici po celý den. Váš průvodce Vás při úvodním sezení seznámí s fungováním jednotlivých spotřebičů a s jejich umístěním na lodi.

POTÁPĚNÍ:

Toto safari je koncipováno jako klidná a pohodová plavba po nenáročných i náročnějších potápěčských lokalitách. Cílem je však pohoda a spokojenost. Naplánované jsou 3 ponory denně + 1noční (první den jak se stihne, poslední den max 2 ponory z důvodu dekompresní pauzy před odleterm )

 

KURZY:

Na lodi je možné rozšířit si svou potápěčskou kvalifikaci o kurzy AOWD, specializace jako Nitrox...

Cena: 35 500 Kč

 

Cena obsahuje:

letenka s limitem 23kg na zavazadlo, všechny letištní poplatky, transfery z letiště do přístavu a zpět, plná penze + odpolední svačina, ovoce, neomezené nealko nápoje (káva, čaj, cola, sprite, voda), ubytování na lodi, 6 dní potápění z lodě, zapůjčení lahví a olova, český průvodce

V ceně není zahrnuto:

bakšiš pro posádku (50€), vstup do národního parku (45€), egyptské vízum (25$), potápěčské pojištění (povinné), případné zapůjčení potápěčské výstroje, alkoholické nápoje na lodi, pití a jídlo mimo loď.

 

POTÁPĚČSKÉ POJIŠTĚNÍ

Pro potápění v zahraničí je důležité si zřídit pojištění na rizikové sporty, to platí i u možností pokud si dokunčujete kurz potápění. 

My často využíváme bývalou ERGO pojišťovnu, dnes už je to SV. POJIŠŤOVNA, ale v nabídce to má dnes už většina pojišťoven.

Nejlepší pojištění zajišťuje celosvětová potápěčská pojišťovna DAN, ale u té se sjednává pojištění na celý rok, tak je třeba zvážit jak často se budete v zahraničí potápět.

Pokud se chcete pojistit u těchto pojišťoven, použijte odkazy níže.

Loading...