ASTD Center

EGYPT - Safari - Marsa Alam - Daedalus

Mapa:
safari Daedalus
Termín: 21.-28.10. 2023

Útes Daedalus je národní park a patří mezi klenoty Rudého moře. Najdeme jej na otevřeném moři asi 60km od pobřeží a právě jeho umístění v hluboké modré z něj dělá výtečný domov pro mnohé zajímavé živočichy. Najdeme tu klasické obyvatele korálových útesů Rudého moře, barevné rybky různých velikostí i tvarů, překrásné měkké korály, i na nich se pasoucí karety. Ale právě tady, víc než kde jinde v egyptských vodách, můžeme potkat i hejna kladivounů bronzových, kteří se nenechají vyrušovat zvědavými potápěči a na rozdíl od nich se ladně a bez znatelné námahy pohybují v proudech. Kladivouni jsou tu doma a jsou tu téměř jistotou. Přesto se může stát, že zejména vlivem různě teplých mořských proudů budou kousek dál, nebo kousek hlouběji, než se jako rekreační potápěči můžeme dostat. Daedalus je ale zajímavý i pro jiné velké živočichy. Celkem často se zde zabydlí i manty a vydrží i několik týdnů, žraloci dlouhoploutví mají tento útes také rádi a přestože jde o pelagický druh, nezřídka se tu “zaseknou” i na celou sezonu. Samozřejmě tu potkáváme i běžné korálové druhy ryb, jako jsou bradáči, sapíni, pomci, chňapalové, chrochtalové, ostenci… Z větších živočichů potom murény, barakudy, kranase a tuňáky, rejnoky…

Nebudeme ale jen na Daedalusu, cestou navštívíme i jiné zajímavé korálové útesy blíže pobřeží.

UBYTOVÁNÍ A STRAVA:

Ubytování je v samostatně klimatizovaných dvoulůžkových kajutách s ledničkou, WC a sprchovým koutem. Přidělení kajut účastníkům plavby proběhne na místě, dá se domluvit i po předchozí objednávce emailem
či telefonicky, není však v žádném případě jakkoli vymahatelné.

Strava: cca 8:30 po prvním ponoru: snídaně – švédské stoly cca 12:30 po 2. ponoru: oběd cca 16:00 po 3. ponoru: svačinka - čerstvé ovoce, zákusky / koláč cca 19:30 po nočním ponoru: večeře Voda, teplé a studené nealko nápoje, sušenky, ovoce a zákusky jsou k dispozici po celý den. Váš průvodce Vás při úvodním sezení seznámí s fungováním jednotlivých spotřebičů a s jejich umístěním na lodi.

POTÁPĚNÍ:

Toto safari je koncipováno jako klidná a pohodová plavba po nenáročných i náročnějších potápěčských lokalitách. Cílem je však pohoda a spokojenost. Naplánované jsou 3 ponory denně + 1noční (první den jak se stihne, poslední den max 2 ponory z důvodu dekompresní pauzy před odleterm )

 

KURZY:

Na lodi je možné rozšířit si svou potápěčskou kvalifikaci o kurzy AOWD, specializace jako Nitrox...

 

Cena obsahuje:

letenka s limitem 23kg na zavazadlo, všechny letištní poplatky, transfery z letiště do přístavu a zpět, plná penze + odpolední svačina, ovoce, neomezené nealko nápoje (káva, čaj, cola, sprite, voda), ubytování na lodi, 6 dní potápění z lodě, zapůjčení lahví a olova, český průvodce

V ceně není zahrnuto:

bakšiš pro posádku (50€), vstup do národního parku (45€), egyptské vízum (25$), potápěčské pojištění (povinné), případné zapůjčení potápěčské výstroje, alkoholické nápoje na lodi, pití a jídlo mimo loď.

 

POTÁPĚČSKÉ POJIŠTĚNÍ

Pro potápění v zahraničí je důležité si zřídit pojištění na rizikové sporty, to platí i u možností pokud si dokunčujete kurz potápění. 

My často využíváme bývalou ERGO pojišťovnu, dnes už je to SV. POJIŠŤOVNA, ale v nabídce to má dnes už většina pojišťoven.

Nejlepší pojištění zajišťuje celosvětová potápěčská pojišťovna DAN, ale u té se sjednává pojištění na celý rok, tak je třeba zvážit jak často se budete v zahraničí potápět.

Pokud se chcete pojistit u těchto pojišťoven, použijte odkazy níže.

Loading...