ASTD Center

Proč je nezbytné servisovat automatiku?

COOL DIVERS - autorizovaný servis potápěčských automatik Ostrava

servis-35

Zašlá automatika před servisem | cooldivers.cz

1. Proč je nezbytné si automatiku servisovat ?

Rádi se potápíte a užíváte si podmořského světa naplno? Důležité je si uvědomit, na co nás upozorňovali již při základním kurzu potápění. 

Nejdůležitější je, aby naše automatika byla v pořádku. Automatika - srdce potápěče - je to to nejdůležitější, co máme pod vodou a na 100% se na ni spoléháme. 

Nenavštívením servisu, určitě neušetříme. Nejen, že při nedodržení servisních intervalů přicházíme o záruku, ale je dobré si uvědomit, co vše se uvniř automatiky bez servisu děje. 

2. Co se děje s automatikou při potápění a po vynoření?

Voda a bakterie jsou prevít! Slaná voda po uschnutí vytvoří nánosy krystalků soli a napomáhá oxidaci. Naopak sladká voda zase více podporuje řasy a plísně. Jestli si myslíme, že každým propláchnutím je automatika důkladně vyčištěná, tak se mýlíme. 

Nánosem a výkvětem těchto různých nepříjemných fosilií dochází nejen k dýchání tohoto humusu, ale také k rozštelování celého regulátoru, což má za následek nedokonalé dýchání. To může následně způsobovat nejrůznější obtíže při ponoru a po něm (např. bolest hlavy, nevolnost a jiné). 

Nenechávejme svoji automatiku trpět a tím pádem nás a naše plíce také!! Dodržujme servisní intervaly a potápějme se bez starostí. 

Obrázek2

Rozebraná automatika | cooldivers.cz

3. Proč si vybrat autorizovaný servis?

Servis automatiky raději svěřujme autorizovanému servisu, kde máme jistotu, že jsou dodrženy výrobcem stanovené postupy za použití originálních náhradních dílů a celoživotní záruky u některých značek. Určitě nedáme naše potápěčské srdce nějakému laikovi, který si jen myslí, že servis zvládne bez potřebných znalostí, vybavení a za použití neoriginálních dílů.

4. Kdy a jak často se má automatika servisovat?

Kdy správně načasovat náš servis? Nejlépe hned po sezoně, abychom vše měli připravené na tu další. Pokud všenecháme do následující dovolené, může se stát, že nastanou zbytečné problémy. Můžeme se setkat z různými servisními intervaly, ale všeobecné pravidlo je, že každý rok se provádí malý servis a co dva roky velký. Samozřejmě záleží, jak často jsme se během sezóny potápěli. Autorizovaný servis díky svým zkušenostem zjistí, kdy postačí vše jen zkontrolovat a seřídit, nebo udělat velký servis a provést výměnu všeho. Určitě bychom měli autorizovaný servis navštívit hned, když máme pochybnosti.

Pokud potřebuje vaše automatika prohlédnout, neváhejte se obrátit na náš autorizovaný servis.

Loading...