ASTD Center

Rozhovor s instruktorem potápění o potápěčském pojištění

1.8.2023 | cooldivers.cz - Rozhovor s instruktorem potápění Jaromírem Biolkem

instruktor

Jaromír Biolek - instruktor potápění | cooldivers.cz

Proč by měl potápěč mít sjednané potápěčské pojištění?

Potápění představuje určitá rizika a pojištění pomáhá potápěči se chránit před neplánovanými náklady v případě úrazu, ztráty nebo poškození vybavení a dalších situací. Lékařské náklady v souvislosti s potápěním mohou být značné, zejména pokud se jedná o dekompresní nemoc. Potápěčské pojištění kryje tyto lékařské náklady a zajišťuje potápěči profesionální pomoc.

Jaké jsou další výhody tohoto druhu pojištění?

Kromě lékařských nákladů pokrývá potápěčské pojištění také ztrátu nebo poškození vybavení. Potápěči často vlastní drahocenné a specializované potápěčské vybavení, které je nákladné nahradit. Pojištění může poskytnout finanční ochranu v případě ztráty nebo poškození tohoto vybavení.

Na jaké cesty je potřeba se pojistit?

V Česku je dostupný kvalitní a pokročilý zdravotnický systém, který zahrnuje lékařskou péči v případě úrazů, nemocí nebo potíží spojených s potápěním. V rámci veřejného zdravotního pojištění jsou poskytovány standardní lékařské služby a léčba.

Pokud se rozhodnete pro potápění mimo Česko, můžete se spolehnout na své cestovní pojištění, které často zahrnuje rozsah krytí pro rizikové aktivity jako je potápění. Je však důležité si uvědomit, že každý jedinec má odlišné potřeby a tolerance rizika. Pokud se cítíte pohodlněji s potápěčským pojištěním, můžete si jej samozřejmě sjednat i pro potápění v Česku. Je to individuální volba, která závisí na vašem osobním rozhodnutí a pohodlí.

DAN1

Existuje nějaká specializovaná pojišťovna pro potápění?

Ano DAN. Potápěčské pojištění DAN je specializovaný druh pojištění pro potápěče. DAN (Divers Alert Network) je mezinárodní organizace zaměřená na záchranu a bezpečnost při potápění. Nabízí také pojištění pro potápěče, které jim poskytuje finanční krytí v případě potápěčských nehod nebo zdravotních komplikací spojených s potápěním.

Jaký je rozdíl proti klasickému pojištěním a pojištěním u DAN?

Potápěčské pojištění u DAN poskytuje komplexní ochranu pro potápěče. Hlavním důvodem je, že společnost DAN se specializuje právě na potápěčské pojištění a má bohaté zkušenosti v oblasti zdravotnické pomoci, především v souvislosti s potápěním. Jejich tým lékařů a profesionálů nabízí 24/7 asistenční služby v případě potřeby. V případě potápěčské nehody, jako je dekompresní nemoc nebo poranění způsobené vstupem do moře, je důležité mít pojistku, která pokryje tyto výdaje. Pokrývá náklady na záchranu nebo evakuaci v případě nouze, a to i z odlehlých lokalit. Pokud potápěč potřebuje lékařskou evakuaci do specializovaného potápěčského centra, pojištění to pokryje. Tato služba je velmi důležitá v odlehlých potápěčských lokalitách. A v neposlední řadě i pokrývá ztráty  nebo poškození potápěčského vybavení.

A jeho nevýhody?

Pojištění u DAN se nesjednává na určité dny potápění, kdy jste třeba na dovolené. Sjednává se na celý kalendářní rok. Je potřeba si uvědomit jak čsto se budete v zahraničí potápět. Je to indivuduální volba každého z nás, zda chce řešit pojistku na celý rok a nic už neřešit nebo ne.

 

Jak se dá sjednat toto pojištění?

Můžete využít tento odkaz v pravo a elektronicky si vše potřebné uzavřete online... 

Loading...