ASTD Center

Rozhovor s instruktorem potápění

1.8.2019 | cooldivers.cz - Rozhovor s instruktorem potápění Jaromírem Biolkem

foto

Jaromír Biolek - instruktor potápění | cooldivers.cz

Je potápění bezpečné?

Ano, je, pokud se potápíte s pokorou a respektem. V našich kurzech všechny učíme potápět se podle pravidel a důraz klademe hlavně na bezpečnost. Bohužel se ve světě, ale i v České republice setkáváme s mnoha potápěčskými centry, kde kvantita převyšuje kvalitu výcviku. Proto je dobré si instruktora dobře vybrat.

Jak probíhá takový základní kurz potápění v českých podmínkách?

Základní kurz se skládá ze dvou částí-teoretické a praktické. Teoretická část je prezentována v našem dive centru v Ostravě Třebovicích. Praktická část probíhá v bezpečí bazénu a poté se trénuje s uchazeči na otevřené vodě. Kurz dokončujeme na lomech v okolí Ostravy nebo v zahraničí.

Jak dlouho takový kurz trvá?

Teorii potápění věnujeme 3-4 dny, aby všichni mohli pohodlně informace vstřebat. Pro nácvik a zvládnutí všech cviků v bazénu potřebujeme 5-6 hodin většinou rozdělených do 2 dnů. Následná praxe v terénu na otevřené vodě zahrnuje 4-5 ponorů. Je to ale individuální. Někteří uchazeči potřebují k tréninku více ponorů. Ke každému přistupujeme individuálně.

56866318_2571444902884022_3363605501878206464_n

Výcvik v bazénu | cooldivers.cz

Kdo se může do kurzu přihlásit?

U základního kurzu je minimální věková hranice 12 let. Horní věková hranice stanovena není. V ojedinělých případech si může instruktor vyžádat potvrzení od lékaře. Je potřeba zvážit i fyzickou zátěž při kurzu. Zkušenosti mám i s potápěči kolem šedesátilet, kteří výcvik zvládli bez problémů a potápění úplně propadli.

Co když mám strach z vody? Můžu se do kurzu přihlásit?

Toto je úplně normální věc, se kterou se často setkávám. Dokážeme Vás ale vtáhnout do podvodního světa tak, že nebudete mít ani čas přemýšlet nad strachem a budete se těšit na další a další ponory.

 

Jaké jsou ohlasy z kurzů?

Ohlasy z kurzů jsou začátkem něčeho dalšího a skvělého. Na nových potápěčích je vidět jejich nadšení a radost, že něco dokázali a poznali bezva lidi. Mají další a další dotazy o potápění a jejich chuť potápět se je nakažlivá. Naše rozrůstající komunita potápěčů je naše nová rodina skvělých přátel.

39027523_2203338209694695_4320469540493328384_n

Výcvik na volné vodě | cooldivers.cz

Kde se lze s touto licencí potápět?

Jedná se o mezinárodní licenci bez časového omezení s využitím po celém světě.

Jak je možné se na kurz přihlásit?

Obecně se na jakýkoliv potápěčký kurz můžete přihlásit přes formulář na našem webu www.cooldivers.cz v sekci potápěčské kurzy, zprávou přes facebook, e-mail nebo zavolat. Pokud někomu nevyhovuje žádný termín z vypsaných kurzů, rádi se s vámi domluvíme na jiném.
Na kurz OWD (potápěč začátečník) se můžete přihlásit zde

Loading...